W dniu 10 maja Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński do pełnienia obowiązków Dyrektora Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze powołał Marcina Ogorzałek.

– Wręczamy to powołanie z życzeniami powodzenia – marszałek Marcin Jabłoński pogratulował objęcia stanowiska nowemu dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Marcinowi Ogorzałkowi.

– Powołujemy na funkcję dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich osobę, która nie jest przypadkowa, ale jest doświadczonym zawodnikiem. Zastanawialiśmy się, komu powierzyć tę ważną instytucję, z którą wiążemy duże nadzieje na przyszłość. Mamy nadzieję, że sobie pan poradzi. Będziemy pana wspierać w tych działaniach – dodał marszałek Marcin Jabłoński.

Marcin Ogorzałek przyznał, że propozycja objęcia stanowiska dyrektora była zaskoczeniem. – Wychodzę jednak z założenia, że jeżeli mój poprzednik, przełożony (mówię o Pawle Tonderze) uważa, że będę w stanie go zastąpić i mi ufa, to jest to dla mnie rekomendacja. Jeżeli ktoś, kto dla mnie stanowi autorytet, jest przekonany, że sobie poradzę, to wierzę w to, że tak będzie. Sam nie ma poważniejszych wątpliwości – już jakiś czas pracuję w ZDW i pod moim przewodnictwem zrealizowano szereg zadań. Będę robił wszystko, żeby być dobrym sterem dla tej dobrze funkcjonującej machiny. Poprzednik zostawia tę machinę właśnie w takim stanie – powiedział nowy dyrektor ZDW.

Marszałek województwa wspominał spotkanie z Marcinem Ogorzałkiem na budowie mostu w Milsku. Wspólna rozmowa dotyczyła także przyszłych inwestycji w obrębie odrzańskiego układu komunikacyjnego, m.in. zachodniej obwodnicy Zielonej Góry.

W spotkaniu z dyrektorem ZDW wziął również udział członek Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga. – To ważna, historyczna chwila – mówił o powołaniu Marcina Ogorzałka na nowe stanowisko.

Marcin Ogorzałek jest absolwentem kierunku budownictwo na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracował jako kierownik budowy w Zielonogórskim Przedsiębiorstwie Budowy Mostów. W Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze jest zatrudniony od 1 stycznia 2018 r. Był wówczas naczelnikiem Wydziału Mostów. W 2022 r. został zastępcą dyrektora ds. inwestycji i zarządzania mostami. Na stanowisku dyrektora ZDW zastąpił Pawła Tondera, wybranego na wiceprezydenta Zielonej Góry ds. inwestycji i rozwoju miasta.